Zaloguj Search

Aktualności

 

Nagroda za działania prokulturowe

Projekt Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa (gm. Raszków) pn. "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich" został wyróżniony przez Województwo Wielkopolskie w ramach konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

Nagrodę z rąk wicemarszałek Marzeny Wodzińskiej odebrała w Poznaniu 23 listopada wiceprezes Stowarzyszenia Irena Jarmuszczak. Działania projektowe obejmowały ogólnopolski konkurs fotograficzny poświęcony dzwonnicom loretańskim, koncert przy ruinach kaplicy loretańskiej w Skrzebowej, stworzenie questu rowerowego i organizację rajdu pieszo-rowerowego poświęconego zabytkom na terenie Skrzebowej i Moszczanki, organizację wizyt studyjnych poświęconych kaplicom i dzwonnicom loretańskim i wreszcie wydanie publikacji podsumowującej cały projekt. Wyróżnienie związane jest z nagrodą finansową w wysokości 7 000 zł., która przeznaczona zostanie na renowację zabytkowych ruin domku loretańskiego w Skrzebowej.
To już kolejna nagroda dla Stowarzyszenia w tym roku - wcześniej prezes Karol Marszał odebrał wyróżnienie za organizację Europejskich Dni Dziedzictwa, przyznane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie.